Your search results

SIKÇA SORULAN SORULAR

Satıcı firma veya gayrimenkul sahibi ile anlaşma sağlandıktan sonra gayrimenkul satış sözleşmesi hazırlanıp iki taraflı imza altına alınır. Daha sonra alıcı, satıcının teminat hesabına, anlaşmaya tabi olmak kaydı ile, genelde %10 tutarında ki kaparo ödemesini yapar. Yetkili Tapu Dairesi tapunun gerekli araştırmalarını tamamladıktan sonra tüm tapu tescil evraklarını hazırlayıp tarafların imzasına sunar. Kalan bakiye ödemenin yapılması ile eş zamanlı olarak tapu devri gerçekleştirilir. Bu süreç mortgage kullanılmadığı takdirde yaklaşık 4 hafta sürmektedir. Mortgage kullanılması durumunda yukarıdaki işlemlere ek olarak banka ekspertiz ve kredi dosya süreçleri devreye gireceğinden süreç 8 haftaya kadar uzayabilmektedir. Bu süreç boyunca uzman ekibimiz size destek olmaktadır.

Detaylı bilgi

Satın almak istediğiniz gayrimenkul satıcısı ( firma veya şahıs ) ile sözlü mutabakata vardıktan sonra, satış sözleşmesi imzalanır ve anlaşılan kaparo ödemesi satıcının teminat hesabına ödendikten sonra, sizin için görevlendirdiğimiz mortgage broker tarafından en uygun orandaki mortgage kurumu tarafınıza sunulur.

Finans kuruluşunun şartları ve oranları konusunda mutabık kalmanızı takiben, mortgage veren finans kuruluşu, satın almak istediğiniz gayrimenkulün tapu araştırmalarını ve ekspertizini yapar. Kullanacağınız bedel, ekspertiz rakamı ve mortgage oranı sabitlendikten sonra, tarafınızdan Türkiye’de çalıştığınız birkaç bankadan iyi niyet mektubu ve muhasebenizden gelirinizi belgeleyen bir beyan hazırlamanız istenir.

Bu belgeler iletildikten sonra Finans kuruluşunun onayına müteakip Mortgage ödemesi satıcının hesabına finans kuruluşu tarafından yatırılır.

Amerika Birleşik Devletleri’nde yatırım yapmak için ne Türkiye’de ne de Amerika Birleşik Devletleri’nde herhangi bir kısıtlama bulunmamaktadır.

Hayır. Yatırım karşılığı green card verme ile ilgili EB-5 gibi bazı programlar olmak ile beraber, bu tür programlarda yaptığınız yatırımlardan en az 6 yıl boyunca hiçbir gelir elde etmeniz veya yapılan yatırım bir konut projesi ise bu konutu kullanmanız mümkün değildir. Nitekim, bu tür programların geleceği de Amerika Birleşik Devletlerinde ciddi bir soru işareti oluşturmaktadır. Ayrıca unutulmamalıdır ki, green card almak için Amerika Birleşik Devletleri’nde ikamet etme şartı da aranmaktadır. Konu ile detaylı bilgi için uzman ekibimize danışabilirsiniz.

Evet. Amerika’da yatırım yapan her Türk vatandaşı Türkiye’deki gelirini belgeleyerek, satın aldığı gayrimenkulün en az % 50 sine 30 yıla varan sürede mortgage kullanabilmektedir. Bu kredi için sadece satın aldığınız gayrimenkul ipotek altına alınmaktadır.

Satın aldığınız gayrimenkulü satmak istediğiniz zaman Florida’da bulunan ofisimiz size gerekli desteği sağlayacaktır.

Evet. Hesap açılması konusunda, istenirse uzman ekibimiz size gerekli desteği verecektir.

Amerika’da gayrimenkul satın almaya karar verdiğinizde yapacağınız tüm ödemeler, müteahhit firmaya direk kendi hesabınızdan banka kanalı ile gönderilmektedir. Hesapların daha kolay takibi için ödemelerinizi önce Amerika Birleşik Devletlerinde açacağınız hesabınıza gönderip oradan internet bankacılığı üzerinden de ödemelerinizi kolayca yapabilirsiniz.

Hayır. Tüm gayrimenkul satın alma işlemleri, Türkiye’den, Ameriken konsolosluklarından takip edilebilmektedir. Uzman ekibimiz bu konuda sizlere gerekli desteği sağlamaktadır.

Satın alma işlemleri için yaklaşık %3 oranında vergi ve harçlar için ödeme yapılmaktadır. Mortgage kullanıldığı takdirde bu bedel % 5-6 ya kadar kullanılan mortgage bedeline göre yükselebilmektedir.

Residence projelerinde aidatlar, sahip olduğunuz dairenin toplam alanı üzerinden ( square feet ) aidat tutarı çarpılarak hesaplanmaktadır. Alınan hizmete göre aidatlar 50 cent ve 150 cent çarpı daire alanı arasında seyretöektedir. Uzman ekibimiz ilgilendiğiniz dairenin aidat bilgisini sizinle proje detaylarını anlatırken paylaşacaktır.

Amerika’da kullanılan metrik birim ‘square feet’ olmak ile birlikte genel olarak projeler tüm dünya ülkelerine hitap ettiği için alan hesaplanmasında bilgi olarak metrekare bilgisi de verilmektedir. Gayrimenkullerin toplam alan bilgisi süpürülebilir alan üzerinden hesaplanmakta ve Türkiye’deki projelerin aksine, balkon ve ortak alanlar toplam alana katılmamaktadır.

Compare Listings

EnglishTurkey