BİZİ TAKİP EDİN

Sıkça Sorulan Sorular

Amerika Birleşik Devletlerinde gayrimenkul satın alım süreci nasıl gerçekleşmektedir?

Satıcı firma veya gayrimenkul sahibi ile anlaşma sağlandıktan sonra gayrimenkul satış sözleşmesi hazırlanıp iki taraflı imza altına alınır. Daha sonra alıcı, satıcının teminat hesabına, anlaşmaya tabi olmak kaydı ile, genelde %10 tutarında ki kaparo ödemesini yapar. Yetkili Tapu Dairesi tapunun gerekli araştırmalarını tamamladıktan sonra tüm tapu tescil evraklarını hazırlayıp tarafların imzasına sunar. Kalan bakiye ödemenin yapılması ile eş zamanlı olarak tapu devri gerçekleştirilir. Bu süreç mortgage kullanılmadığı takdirde yaklaşık 4 hafta sürmektedir. Mortgage kullanılması durumunda yukarıdaki işlemlere ek olarak banka ekspertiz ve kredi dosya süreçleri devreye gireceğinden süreç 8 haftaya kadar uzayabilmektedir. Bu süreç boyunca uzman ekibimiz size destek olmaktadır.
Detaylı Bilgi

Amerika Birleşik Devletlerinde nasıl Mortgage kullanabilirim?

Satın almak istediğiniz gayrimenkul satıcısı ( firma veya şahıs ) ile sözlü mutabakata vardıktan sonra, satış sözleşmesi imzalanır ve anlaşılan kaparo ödemesi satıcının teminat hesabına ödendikten sonra, sizin için görevlendirdiğimiz mortgage broker tarafından en uygun orandaki mortgage kurumu tarafınıza sunulur. Finans kuruluşunun şartları ve oranları konusunda mutabık kalmanızı takiben, mortgage veren finans kuruluşu, satın almak istediğiniz gayrimenkulün tapu araştırmalarını ve ekspertizini yapar. Kullanacağınız bedel, ekspertiz rakamı ve mortgage oranı sabitlendikten sonra, tarafınızdan Türkiye’de çalıştığınız birkaç bankadan iyi niyet mektubu ve muhasebenizden gelirinizi belgeleyen bir beyan hazırlamanız istenir. Bu belgeler iletildikten sonra Finans kuruluşunun onayına müteakip Mortgage ödemesi satıcının hesabına finans kuruluşu tarafından yatırılır.

Amerika’da gayrimenkul yatırımı yapmak için herhangi bir kısıtlama veya üst limit var mıdır?

Amerika Birleşik Devletleri’nde yatırım yapmak için ne Türkiye’de ne de Amerika Birleşik Devletleri’nde herhangi bir kısıtlama bulunmamaktadır.

Amerika’da her gayrimenkul yatırımı yapana green card veriliyor mu?

Hayır. Yatırım karşılığı green card verme ile ilgili EB-5 gibi bazı programlar olmak ile beraber, bu tür programlarda yaptığınız yatırımlardan en az 6 yıl boyunca hiçbir gelir elde etmeniz veya yapılan yatırım bir konut projesi ise bu konutu kullanmanız mümkün değildir. Nitekim, bu tür programların geleceği de Amerika Birleşik Devletlerinde ciddi bir soru işareti oluşturmaktadır. Ayrıca unutulmamalıdır ki, green card almak için Amerika Birleşik Devletleri’nde ikamet etme şartı da aranmaktadır. Konu ile detaylı bilgi için uzman ekibimize danışabilirsiniz.

Amerika’da gayrimenkul satın alırken Mortgage kullanabilir miyim?

Evet. Amerika’da yatırım yapan her Türk vatandaşı Türkiye’deki gelirini belgeleyerek, satın aldığı gayrimenkulün en az % 50 sine 30 yıla varan sürede mortgage kullanabilmektedir. Bu kredi için sadece satın aldığınız gayrimenkul ipotek altına alınmaktadır.

Amerika’da satın aldığım gayrimenkulü tekrar satmak istediğim zaman kimden yardım alabilirim?

Satın aldığınız gayrimenkulü satmak istediğiniz zaman Florida’da bulunan ofisimiz size gerekli desteği sağlayacaktır.

Her Türk Vatandaşı kolaylıkla Amerika Birleşik devlerinde hesap açabilir mi?

Evet. Hesap açılması konusunda, istenirse uzman ekibimiz size gerekli desteği verecektir.

Gayrimenkul satın alımında ödemeyi kime ve nasıl yapabilirim?

Amerika’da gayrimenkul satın almaya karar verdiğinizde yapacağınız tüm ödemeler, müteahhit firmaya direk kendi hesabınızdan banka kanalı ile gönderilmektedir. Hesapların daha kolay takibi için ödemelerinizi önce Amerika Birleşik Devletlerinde açacağınız hesabınıza gönderip oradan internet bankacılığı üzerinden de ödemelerinizi kolayca yapabilirsiniz.

Gayrimenkul satın alma işlemi için Amerika Birleşik Devletleri’nde bulunmam gerekiyor mu?

Hayır. Tüm gayrimenkul satın alma işlemleri, Türkiye’den, Ameriken konsolosluklarından takip edilebilmektedir. Uzman ekibimiz bu konuda sizlere gerekli desteği sağlamaktadır.

Alım-Satım işlemleri için ne kadar bütçe ayırmalıyım?

Satın alma işlemleri için yaklaşık %3 oranında vergi ve harçlar için ödeme yapılmaktadır. Mortgage kullanıldığı takdirde bu bedel % 5-6 ya kadar kullanılan mortgage bedeline göre yükselebilmektedir.

Projelerde aidatlar neye göre hesaplanmaktadır?

Residence projelerinde aidatlar, sahip olduğunuz dairenin toplam alanı üzerinden ( square feet ) aidat tutarı çarpılarak hesaplanmaktadır. Alınan hizmete göre aidatlar 50 cent ve 150 cent çarpı daire alanı arasında seyretöektedir. Uzman ekibimiz ilgilendiğiniz dairenin aidat bilgisini sizinle proje detaylarını anlatırken paylaşacaktır.

Amerika’da gayrimenkulde alan hesabı nasıl yapılıyor?

Amerika’da kullanılan metrik birim ‘square feet’ olmak ile birlikte genel olarak projeler tüm dünya ülkelerine hitap ettiği için alan hesaplanmasında bilgi olarak metrekare bilgisi de verilmektedir. Gayrimenkullerin toplam alan bilgisi süpürülebilir alan üzerinden hesaplanmakta ve Türkiye’deki projelerin aksine, balkon ve ortak alanlar toplam alana katılmamaktadır.

NOVRUM İLE TANIŞIN

Dünyanın önde gelen tatil ve finans metropolü Miami’de teslim ettiğimiz gayrimenkuller ile yatırımcılarımızı kazandırdığımız yüksek kira getirileri ile memnun ediyoruz.

NOVRUM İLETİŞİM BİLGİLERİ

Projelerimiz hakkında bilgi almak için iletişim formumuzu doldurabilir ya da satış ofislerimizden size uygun olanı tercih edebilirsiniz.

0 850 346 4000